Vodné dráčiky Volcano LED

Kód: W6102
Novinka
Na sklade (117 ks)
Môžeme doručiť do:
26.6.2024
Možnosti doručenia

Akvárium vodných dráčikov je experiment pre deti od 6 rokov, ktoré zaujíma biológia a zaujímavé živočíšne druhy.

5

Detailné informácie

Podrobný popis

Pozvite do svojho domova červených vodných dráčikov! Toto vulkanické akvárium obsahuje živé kôrovce typu Artemia Salina, tiež známe ako soľné žábronožky, doplnené o špeciálne krmivo  (s prísadou morskej riasy Heamatococcus pluvialis, ktorá obsahuje červený pigmenty astaxanthin), ktoré týmto malým tvorom dodá nádhernú červenú farbu. Očarujúce LED osvetlenie akvária spolu s mechanickým efektom blikania, imitujúcim vulkanickú aktivitu, v kombinácii s červenými dráčikmi vytvára naozaj fascinujúci zážitok.

Čo alebo kto to vlastne sú vodné dráčiky? Sú to drobné kôrovce s veľmi zaujímavou históriou a ešte zaujímavejším spôsobom života. Pomocou tohto akvária oživíte tieto stvorenia zo suchých vajíčok vysypaných priamo do vody. Vodné dráčiky, ako im hovoríme, majú 3 oči, dlhý chvost a monštruózne telo s početnými končatinami.

Tento druh kôrovca je svojim životným cyklom podobný listonohom, ktorých vajíčka dokážu hybernovať v suchom stave aj mnoho rokov a následne po ponorení do vody opäť ožiť.

Vodné dráčiky sa začnú liahnuť už za 2-3 dni po vhodení vajíčok do vody, voľným okom je ich vidieť od tretieho dňa a následne rastú takmer pred očami. V prvých dňoch dokážu zdvojnásobiť svoju veľkosť počas 24hod.

Akvárium vodných dráčikov je experiment pre deti od 6 rokov, ktoré zaujíma biológia a zaujímavé živočíšne druhy. Použitie je veľmi jednoduché a starostlivosť je minimálna. Vodné dráčiky dorastú do veľkosti 1-1,5 cm a dĺžka ich života môže v prírode dosiahnuť až 6 mesiacov (v podmienkach tohto akvária rádovo niekoľko týždňov).

Sada obsahuje:
akvárium s LED osvetlením v tvare sopky (veľkosť 25 x 16 x 13cm)
sáčok s vajíčkami
sáčok s kŕmením
lyžička na podávanie kŕmenia
pipeta
návod

Potrebovať budete balenú vodu a akvárium vyžaduje starostlivosť aspoň raz za dva dni (kŕmenie a prevzdušňovanie).


 

Dodatočné parametre

Kategória: Biológia
Hmotnosť: 0.2 kg
Doporučený vek: pre deti od 6 rokov
Vhodné pre: unisex
Rozmery balenia: 15.2 x 3.8 x 15.2 cm
Jazyk návodu: Anglicky, slovensky, česky

Akvárium - vodní dráčci

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & techka s.r.o.